Лікування алкоголізму – це не завжди простий процес, але якщо Ви наважилися на це – ми Вам з радістю допоможемо. Лікування алкоголізму – це те, чим ми займаємось, – МЦ “ЗВІРОБІЙ”.
Алкоголізм – хронічне психічне захворювання, викликане зловживанням спиртними напоями, характеризується патологічним потягом до алкоголю та пов’язаними з ним фізичними та псіхічними наслідками.
Формування алкоголізму (алкогольної залежності за класифікацією хвороб) починається поступово та непомітно для самого хворого та його оточуючих. У підсумку, настає перша стадія алкоголізму.
Перша стадія алкоголізму
Для першої стадії алкоголізму характерна поява первинного патологічного потягу до алкоголю (формування психологічної залежності) – спиртне є універсальним засобом для «зняття стресу», зустрічі з друзями, «лікування» застуди, відпочинку після роботи. Вживання спиртного повторюється регулярно, незважаючи на наслідки інтоксикації, які в основному з’являються наступного дня – головний біль, нудота, млявість, розбитість. Алкоголь і його вживання стає частою темою розмов, спогадів, анекдотів.
Формується алкогольне мислення – з’являються елементи психологічного захисту (применшення кількості випитого, заперечення наслідків вживання, захист свого «права на випивку»).
Ознаки першої стадії алкоголізму:
1. зниження кількісного контролю – регулярно виходить, що випив більше, ніж планував, тобто “перебрав”.
2. зростання толерантності до алкоголю – вживання все більшої кількості алкоголю для досягнення стану сп’яніння, ніж раніше. Зростання толерантності не означає «міцне » здоров’я, а є ознакою алкоголізму.
3. алкогольні амнезії – «провали» в пам’яті на деякі періоди в стані алкогольного сп’яніння.
На жаль , перша стадія алкоголізму проходить майже завжди непомітно і вважається «п’ю як усі». Плавно переростаючи у другу стадію алкоголізму.
Друга стадія алкоголізму
Друга стадія алкоголізму характеризується появою абстинентного (похмільного) синдрому – комплексу явищ, що виникають після припинення інтенсивного прийому алкоголю. Спочатку алкогольна абстиненція проявляється у вигляді зниження апетиту, сухості у роті , нудоті. При прогресуванні захворювання – з’являється тремор (тремтіння рук, порушення ходи), погіршується сон, з’являється тривога, неспокій.
Страждаючі алкогольною залежністю вперше починають похмелятися – спочатку до вечора, потім, при прогресуванні захворювання і вранці, для того, щоб “прийти в норму”.
На другій стадії алкоголізму відбувається :
• формування запоїв (вживання алкоголю по 2-3 дні і більше поспіль) або постійне вживання алкоголю. Важливо , що щоденне вживання спиртного у відносно невеликих кількостях – це просто один з різновидів алкоголізму , але ніяк не здоровий спосіб життя.
• загострення рис особистості – з’являються змінені форми сп’яніння, замість веселості – агресія. Настрій часто змінюється, з’являється емоційне огрубіння, дратівливість, збудливість.
• формується алкогольна анозогнозія – заперечення свого захворювання, ігнорування алкогольних проблем всупереч будь-якій логіці.
Вже на другій стадії алкоголізму можуть з’являтися такі небезпечні ускладнення як біла гарячка та судомні напади Фіналом захворювання є третя стадія алкоголізму.
Третя стадія алкоголізму
Для третьої стадії алкоголізму характерна деградація особистості, при якій переважають примітивні емоції, розбещеність, пасивність, зникають душевна прихильність, морально-етичні принципи, інтереси. Наростає грубе інтелектуальне зниження, аж до алкогольного недоумства. Уражені практично всі органи і системи організму хворого.
У багатьох саме цей образ асоціюється з хворим алкоголізмом, з алкоголіком. Саме з цим образом порівнюють себе, кажучи собі – я не такий, я не хворий. На жаль, на цій стадії лікування алкоголізму вже малоефективне.
Принципи лікування алкоголізму
Етап перший: виведення з запою в нашій клініці та усунення абстинентів розладів.
На цьому етапі головне завдання – детоксикація, тобто, усунення з організму алкоголю, продуктів його розпаду, а також компенсація роботи нервової, серцево-судинної системи у зв’язку з похмільним синдромом. Залежно від важкості стану хворого, цей етап лікування алкоголізму займає від 3 до 10 днів, а в разі ускладнень (психози, аритмії, полінейропатії ) і до декількох тижнів і місяців.
Етап другий: становлення ремісії.
На цьому етапі лікування алкоголізму проводиться відновна терапія, спрямована на повноцінне відновлення та нормалізацію роботи органів і систем, які постраждали внаслідок вживання алкоголю. Призначаються антиоксиданти, вітаміни, антидепресанти, фізіотерапевтичне лікування. З метою запобігання зривів проводиться противорецидивна терапія. Починається робота з психологом, психотерапевтом для терапії психічної залежності, відповідальної за патологічний потяг, а значить і за зриви.
Етап третій: стабілізація ремісії, підтримуюча терапія.
На цьому етапі лікування алкоголізму, в центрі лікувальних заходів знаходиться психотерапія, спрямована на реабілітацію та ресоціалізацію хворих алкоголізмом, на формування і закріплення навичок тверезого життя. Часто саме цим етапом нехтують як самі залежні, так і їх близькі. Важливо пам’ятати, що алкоголізм є хронічним захворюванням, а це означає, що якщо вже виникли запої, то вживати спиртне помірно вже не вийде. Спроби будуть приводити до відновлення запоїв. І тільки повноцінне лікування алкоголізму дозволить домогтися стійкої багаторічної ремісії.
Всі етапи лікування алкоголізму проводять висококваліфіковані фахівці медичного центру “ЗВІРОБІЙ”.
Якщо Вам або Вашій близькій людині терміново потрібно наркологічна допомога, переривання запою або просто консультація, телефонуйте цілодобово за телефонами:
+38 (097) 127-05-70, +38 (067) 1351753